Sort by

robyn has logged 35 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Braid

Braid

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Show

The Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scars of Xavier

Scars of Xavier

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Cannibal Troll

Cannibal Troll

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Chernobyl: Abyss

Chernobyl: Abyss

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Captive Women 4

Captive Women 4

1977
×
★½
Edit this entry  
25
Human Zoo

Human Zoo

2020
×
½
Edit this entry  
25
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
House Shark

House Shark

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Gags The Clown

Gags The Clown

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Crispy's Curse

Crispy's Curse

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Clownado

Clownado

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Blind Date

Blind Date

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spike of Love

Spike of Love

1994
×
★★½
Edit this entry  
04
Futuresport

Futuresport

1998
×
★★½
Edit this entry  
04
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Flash Future Kung Fu

Flash Future Kung Fu

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry