robyn has logged 41 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Les Misérables

Les Misérables

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Project X

Project X

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack & Diane

Jack & Diane

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hick

Hick

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruel Intentions 2

Cruel Intentions 2

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super

Super

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Auschwitz

Auschwitz

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Maggie Simpson in The Longest Daycare

Maggie Simpson in The Longest Daycare

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Adam and Dog

Adam and Dog

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Detention

Detention

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Porn Shoot Massacre

Porn Shoot Massacre

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
09
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Best Little Whorehouse in Texas

The Best Little Whorehouse in Texas

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Goon

Goon

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry