Sort by

MartinezGunner has logged 510 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lifemark

Lifemark

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Darby and the Dead

Darby and the Dead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Final Game

The Final Game

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spirited

Spirited

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beyond the Universe

Beyond the Universe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry