Sort by

Enma has logged 64 entries for films during December 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Encanto at the Hollywood Bowl

Encanto at the Hollywood Bowl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Holiday Harmony

Holiday Harmony

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mars One

Mars One

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★
Edit this entry  
20
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast: A 30th Celebration

Beauty and the Beast: A 30th Celebration

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Violet Perfume

Violet Perfume

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry