jess has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Boogeyman

Boogeyman

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Wind Chill

Wind Chill

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Children

The Children

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Infamous

Infamous

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Look Back

Don't Look Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent House

Silent House

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry