• Choose or Die

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • X

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Aftermath

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Other Me

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Terrifier

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Holidays

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Hell House LLC

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Last Shift

    ★★★½

  • Annabelle

    ★★★½

  • Tusk

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★½

  • The One I Love

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Creep

    ★★★½

  • All Hallows' Eve

    ★★★

  • Coherence

    ★★★★

  • Coda

    ★★★★

  • Miss Violence

    ★★★½

  • Evil Dead

    ★★★★

  • The Collection

    ★★★★

  • Frankenweenie

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Excision

    ★★★★

  • Suckablood

    ★★★★

  • After Lucia

    ★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★½

  • The Intouchables

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared

    ★★★★

  • Suicide Room

    ★★★

  • Attenberg

    ★★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Alice in Wonderland

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★★★

  • Triangle

    ★★★★★

  • Zombieland

    ★★★★½

  • The Loved Ones

    ★★★★

  • Orphan

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • The Collector

    ★★★★

  • Antichrist

    ★★★