marshlandz has logged 36 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Code of Silence

Code of Silence

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kinjite: Forbidden Subjects

Kinjite: Forbidden Subjects

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Breach

The Breach

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Sun

Black Sun

1964
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fastest Man in the State

Fastest Man in the State

2017
×
Edit this entry  
24
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nationtime

Nationtime

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
About Some Meaningless Events

About Some Meaningless Events

1974
×
★★★½
Edit this entry  
20
Murphy's Law

Murphy's Law

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
Death Hunt

Death Hunt

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Best Seller

Best Seller

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Man Must Die

This Man Must Die

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romancing in Thin Air

Romancing in Thin Air

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
Edit this entry  
13
Just Before Nightfall

Just Before Nightfall

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Messenger of Death

Messenger of Death

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Violent City

Violent City

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Endless Desire

Endless Desire

1958
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★
Edit this entry  
08
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★½
Edit this entry  
08
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Islands of Fire

Islands of Fire

1955
×
Edit this entry  
06
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pedicab Driver

Pedicab Driver

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Crocodile Conspiracy

Crocodile Conspiracy

1986
×
Edit this entry  
04
Polar

Polar

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Route One/USA

Route One/USA

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Men to Destroy

Three Men to Destroy

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Slime

The Green Slime

1968
×
★★½
Edit this entry