• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Trumbo

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Judge

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Chef

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • RED 2

    ★★

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Thor

    ★★★

  • RED

    ★★★

  • Iron Man 2

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • Leatherheads

    ★★½

  • Michael Clayton

    ★★★½

  • Live Free or Die Hard

    ★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • Déjà Vu

    ★★★½

  • Inside Man

    ★★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★

  • The Devil's Advocate

    ★★★★

  • Air Force One

    ★★★

  • Con Air

    ★★★½

  • Speed

    ★★★★

  • My Cousin Vinny

    ★★★★½

  • The Godfather: Part III

    ★★★★

  • Dances with Wolves

    ★★★★½

  • Lethal Weapon 2

    ★★★½

  • Lethal Weapon

    ★★★½

  • Thirteen at Dinner

    ★★½

  • Evil Under the Sun

    ★★★½

  • Alexander the Great

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The Man Who Would Be King

    ★★★½

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • Young Frankenstein

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Chinatown

    ★★★★★

  • The Producers

    ★★★★★

  • Topkapi

    ★★★★

  • Spartacus

    ★★★★

  • North by Northwest

    ★★★★★

  • Vertigo

    ★★★★

  • Witness for the Prosecution

    ★★★★½

  • The Bridge on the River Kwai

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • The African Queen

    ★★★½

  • Quo Vadis

    ★★★

  • Hamlet

    ★★★★

  • The Treasure of the Sierra Madre

    ★★★★★

  • Black Narcissus

    ★★★★

  • Henry V

    ★★★½