Sort by

marla has logged 145 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry