Sort by

Mark has logged 306 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paul

Paul

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The League of Gentlemen's Apocalypse

The League of Gentlemen's Apocalypse

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry