• Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Des

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Out

    ★★★★