Sort by

mark has logged 97 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bros

Bros

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Severance

Severance

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
They/Them

They/Them

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Win It All

Win It All

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Young Adam

Young Adam

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is 40

This Is 40

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry