Sort by

Mark has logged 20 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Girl

Girl

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Louis XIV

The Death of Louis XIV

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bastards

Bastards

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cathedral

The Cathedral

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
White Material

White Material

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Graduation

Graduation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pilgrims

Pilgrims

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stoker

Stoker

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry