Mark has logged 11 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Passport to Pimlico

Passport to Pimlico

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry