• Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Minha Vida em Marte

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Nothing to Hide

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Planetarium

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Nerve

    ★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Intern

    ★★★½

  • Demolition

    ★★★½

  • Suffragette

    ★★★★★