Sort by

marizol has logged 21 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twitches Too

Twitches Too

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Twitches

Twitches

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry