Sort by

marisol has logged 15 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Santa Brigida

Santa Brigida

1951
×
Edit this entry  
29
Elena and Her Men

Elena and Her Men

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Feel Strange

I Feel Strange

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cul-de-sac

Cul-de-sac

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ladies They Talk About

Ladies They Talk About

1933
×
★★★
Edit this entry  
13
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Mademoiselle

Mademoiselle

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry