Sort by
  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • Blonde

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

  • Hommage à Michel Legrand et Jacques Demy au festival Sœurs Jumelles

  • In the Heights

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Princess Switch: Switched Again

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Soul

  • American Murder: The Family Next Door

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

  • Murder to Mercy - The Cyntoia Brown Story

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Coffee & Kareem

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • All the Bright Places

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Lost Girls

  • The Social Dilemma

  • Miss Americana

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • The Knight Before Christmas

  • Noelle

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

  • Holiday in the Wild

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Unbelievable

  • Falling Inn Love

  • The Truth

    ★★★½

  • Sextuplets

  • Hair Love

  • The Lion King

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Toy Story 4

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

  • Murder Mystery

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Someone Great

  • After

  • The Peanut Butter Falcon

  • Surviving R. Kelly

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • The Christmas Chronicles

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

  • The Bad Seed

  • Reversing Roe

  • Bodyguard

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Christopher Robin

  • Stalked by My Doctor: Patient's Revenge

  • Incredibles 2

  • Harry & Meghan: A Royal Romance

  • Cold War

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • The New Romantic