Sort by

Mariska has logged 176 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Better Than Chocolate

Better Than Chocolate

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
ABBA - The Last Video

ABBA - The Last Video

2004
×
Edit this entry  
23
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Notorious Bettie Page

The Notorious Bettie Page

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Edit this entry  
22
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sick Kitten

The Sick Kitten

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
K-12

K-12

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
Edit this entry  
27
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sherlock: His Last Vow

Sherlock: His Last Vow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sherlock: The Empty Hearse

Sherlock: The Empty Hearse

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Reaching for the Moon

Reaching for the Moon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Inn of the Sixth Happiness

The Inn of the Sixth Happiness

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry