Sort by
  • Enola Holmes 2

  • Do Revenge

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★½

  • Crush

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Alleen met jenever

  • Encanto

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★★★½

  • ABBA – Voyage | LIVE

  • The Chair

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Long Toast

  • The Prom

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • Run

    ★★★

  • Buladó

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

  • The World to Come

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Sex, Explained

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Oma en Chris & de rode auto

  • Drawn to You

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • Fractured

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Downton Abbey

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • K-12

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★½

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • Second Floor

    ★★★★★

  • One Red Nose Day and a Wedding

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Elisa & Marcela

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Mary Poppins Returns

    ★★