• Star Trek 4

  • Aquaman and the Lost Kingdom

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★½

  • The Manor

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Ted Bundy: American Boogeyman

    ★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★

  • Superhost

    ★★★

  • Aftermath

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Behind The Sightings

    ★★★½

  • False Positive

    ★★½

  • Untitled Horror Movie

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Power

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Safer at Home

  • Red Woods

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Widow

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Vicious Fun

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Silencing

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ghosts of War

    ★★★

  • Jo Koy: In His Elements

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Chris Watts: Confessions of a Killer

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Like a Boss

    ★★★½

  • Midnight Kiss

    ★★½

  • Apparition

    ★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

    ★★★½

  • Pilgrim

    ★★★

  • Tailgate

    ★★★★

  • Killer Sofa

    ★★½

  • Inmate #1: The Rise of Danny Trejo

    ★★★½

  • Z

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Spiral

    ★★★

  • Halloween Party

    ★★★