Sort by
  • Napoleon

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Mafia Mamma

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Spiderhead

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Chasing Coral

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★