gözde has logged 117 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★
Edit this entry  
14
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
13
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Edit this entry  
13
Deniz Seviyesi

Deniz Seviyesi

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
In My Room

In My Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Edit this entry  
06
Head-On

Head-On

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Edit this entry  
31
Eye Am

Eye Am

2013
×
Edit this entry  
31
Lucy

Lucy

2014
×
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
The Announcement

The Announcement

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yozgat Blues

Yozgat Blues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wrong Rosary

Wrong Rosary

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Silent

Silent

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vincent

Vincent

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Doublespeak

Doublespeak

2020
×
Edit this entry  
21
Sivas

Sivas

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
Edit this entry  
12
Closer

Closer

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Way We Are

The Way We Are

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Block C

Block C

1994
×
Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Watchtower

Watchtower

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Somersault in a Coffin

Somersault in a Coffin

1996
×
Edit this entry  
09
Nausea

Nausea

2015
×
Edit this entry  
03
La Haine

La Haine

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Güzelliğin Portresi

Güzelliğin Portresi

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry