• The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Phoenix Rising

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Eternals

    ★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Girlfriends

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Tengan cuidado ahí fuera

    ★★½

  • Nevenka, Breaking The Silence

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Miss Marx

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I May Destroy You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Slow Machine

    ★★★

  • Spree

  • 32 Malasana Street

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½