Sort by

marija has logged 67 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Human Capital

Human Capital

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
2012

2012

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry