Sort by
  • Amsterdam

    ★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • White Noise

    ★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Nothing

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Jeremy Kyle Show: Death on Daytime

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • The House

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Uganda

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Hold Your Fire

    ★★★★½

  • True Things

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Murina

    ★★★½

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • The Elvermen

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★