• Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

  • Moonfall

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • BLACKPINK: The Movie

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Poupelle of Chimney Town

    ★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★½

  • Come Play

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Trial by Media

    ★★½

  • How to Fix a Drug Scandal

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Pharmacist

    ★★★★

  • McMillion$

  • Gretel & Hansel

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez