• Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • Time

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • The Fall

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The Painted Bird

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Someone Great

  • Shazam!

    ★★

  • The Act

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Farewell

    ★★

  • Fyre

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★