Sort by

Maria has logged 16 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
Edit this entry  
17
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry