• Rounding

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Memory

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • TikTok, Boom.

    ★★

  • Alice

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Nanny

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★½

  • Dual

    ★★★½

  • The Exiles

    ★★★½

  • Breaking

    ★★★

  • Call Jane

    ★★★

  • Watcher

    ★★

  • Emergency

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • A Love Song

    ★★★★

  • La Guerra Civil

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Dogtown 2

    ½

  • The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Fireheart

    ★★½

  • The King's Daughter

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Back to the Outback

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film