• Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Double Dad

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Umbrella

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Greenland

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★

  • Scoob!

  • Normal People

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Wind

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • White Eye

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Float

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Feeling Through

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • Auntie Edna

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Bao

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Lava

  • The Blue Umbrella

  • La luna

    ★★★

  • Day & Night

  • Partly Cloudy

    ★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Central Station

    ★★★★½

  • The Basketball Diaries

    ★★½

  • Luxo Jr.

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★½

  • Star Wars

    ★★★★

  • The Exorcist

    ★★★½

  • A Trip to the Moon

    ★★★★