• Bo Burnham: Inside

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Hazbin Hotel

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • FLCL Progressive

  • Suspiria

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Little Witch Academia

    ★★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★