Sort by

Maria has logged 24 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jitters

Jitters

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mean One

The Mean One

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toot, Whistle, Plunk and Boom

Toot, Whistle, Plunk and Boom

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
65

65

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sneakerella

Sneakerella

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mistress

Mistress

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Another Country

Another Country

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pingu's The Thing

Pingu's The Thing

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry