Sort by

Maria has logged 16 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Key

The Key

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Marvel Studios Assembled: The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry