• The Suicide Squad

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Headspace Guide to Meditation

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Whose Vote Counts, Explained

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sex, Explained

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Mind, Explained

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Arctic Monkeys - Live In Mexico

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Creed II

    ★★

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Warp Speed Chic

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Under the Silver Lake

    ★★★½