mareexchalamet has logged 44 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Isoken

Isoken

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Selena

Selena

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Edit this entry