Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Chair

The Chair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maid in Manhattan

Maid in Manhattan

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
2 Hearts

2 Hearts

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
06
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry