• Afterlife of the Party

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Solos

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Coming 2 America

    ★½

  • Cherry

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Namaste Wahala

  • Life in a Year

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • 2 Hearts

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • The King of Staten Island

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Adú

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Charlie's Angels

  • Queen & Slim

    ★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★