Sort by

MarMar has logged 27 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wyrm

Wyrm

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Interceptor

Interceptor

2022
×
★★
Read the review Edit this entry