Sort by

MarMar has logged 432 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cusp

Cusp

2021
×
Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friends and Strangers

Friends and Strangers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
100 Vaginas

100 Vaginas

2019
×
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry