Sort by

Ben has logged 24 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pinball

Pinball

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Crocus

Crocus

1971
×
★★★½
Edit this entry  
17
Visitation

Visitation

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Leopard Man

The Leopard Man

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★
Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Flag of Iron

The Flag of Iron

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry