marcus2345 has logged 27 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Real Sopranos

The Real Sopranos

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
8½

1963
×
★★★★
Edit this entry  
06
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
06
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry