marcus2345 has logged 16 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★½
Edit this entry