marcricov has logged 18 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Masquerade

Masquerade

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
High Tide

High Tide

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stigmata

Stigmata

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry