Sort by
  • There's Something Wrong with the Children

  • The Pale Blue Eye

    ★★

  • Adult Swim Yule Log

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★½

  • Spoiler Alert

    ★★½

  • Haul Out the Holly

    ★★★

  • Christmas with You

    ★★½

  • Sam & Kate

    ★★

  • Falling for Christmas

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★★

  • Prey for the Devil

    ★★★

  • She Said

    ★★★½

  • The Price We Pay

    ★★½

  • A Friend of the Family

    ★★★★

  • Halloween Ends

  • Significant Other

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★★

  • Nocebo

    ★★★½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • The Munsters

    ★★★½

  • Smile

    ★★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Jeepers Creepers: Reborn

    ½

  • V/H/S/99

    ★★½

  • Hell of a Cruise

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • Raymond & Ray

    ★★

  • Sick

    ★★★

  • My Policeman

    ★★

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Margaux

    ★★½

  • The Inspection

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★

  • Bros

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Out of the Blue

    ★★

  • Jane

  • The Lair

    ★½

  • The Invitation

    ★★★½

  • I Came By

    ★★★

  • Girl at the Window

    ★★

  • Mack & Rita

    ★★½

  • Fall

    ★★★

  • Candy Land

    ★★★

  • Prey

    ★½

  • Not Okay

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Rogue Agent

    ★★★½

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★★

  • Skinamarink

    ½

  • They/Them

    ★★

  • House of Darkness

    ★★★

  • Nope

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Persuasion

    ★★★★