• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★

  • A Vida Depois do Tombo

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Wet Willy

  • Rebecca

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Snake Dick

  • Still Processing

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★½

  • In My Room

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • If You Could Go Back, I Would See Her.

  • There Will Be No More Night

    ★★★★½

  • The White Death of the Black Wizard

  • Exposed Fracture, Pt. I

  • Those Who Do Not Remember the Past Are Condemned to Repeat It

  • Found on iPhone

  • Project Power

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Strasbourg 1518

  • Hamilton

  • Coming Out

  • The Rental

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Estilhaços

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ½