Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Untitled Peaky Blinders Film

Untitled Peaky Blinders Film

×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Basic Sanitation: The Movie

Basic Sanitation: The Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
La luna

La luna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
15
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
31
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry