cella has logged 229 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry