• Scream

    ★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Canvas

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★