Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What's Up Connection

What's Up Connection

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Equinox Flower

Equinox Flower

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sound of the Mountain

Sound of the Mountain

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Funeral

The Funeral

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cops vs. Thugs

Cops vs. Thugs

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead Trap 2: Hideki

Evil Dead Trap 2: Hideki

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Fugitive from the Past

A Fugitive from the Past

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Himiko

Himiko

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Viking

Viking

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Viking

Viking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Leech

The Leech

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Kingdom: Exodus

The Kingdom: Exodus

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Duel to the Death

Duel to the Death

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Kingdom II

The Kingdom II

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saloum

Saloum

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bloody Muscle Body Builder in Hell

Bloody Muscle Body Builder in Hell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Like Bats

I Like Bats

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil's Stairway

The Devil's Stairway

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry